Elektrická bruska nožů, GRAEF Chef´s Choice CC 2100

Zoom

Elektrická bruska nožů, GRAEF Chef´s Choice CC 2100

Kód: GR CC-2100
GRAEF
 
Dostupnost: skladem

Elektrická bruska nožů, GRAEF Chef´s Choice CC 2100

Elektrický ostřič nožů je určený pro ostření všech nožů s hladkým, vlnkovým i pilkovým ostřím. Patentovaná konstrukce ostřiče zajišťuje šetrné ale velmi kvalitní naostření nože. Během ostření nedochází k zahřátí materiálu čepele, nedojde tak ke změně vlastností ani ztvrdnutí.

Ostřič je vhodný pro ostření nožů, které jsou používány v rámci profese, dále pro nože v domácnosti a pro nože určené pro volný čas. Díky robustnosti konstrukce, vysokému výkonu a výměnnému ostřícímu segmentu je ostřič vhodný i pro ostření většího počtu nožů např. v rámci masokombinátu, nožířské profese apod.

Ostřič je třístupňový - v prvním stupni získá čepel nože základní tvar ostří, ve druhém stupni dochází k ostření, ve třetím stupni je ostří zbaveno grotu a polírováno. První dva stupně jsou vybaveny kovovými kotoučky s diamantovým povrchem, ve třetím stupni jsou keramické kotoučky. Keramické kotoučky třetího stupně jsou jako nejšetrnější zvláště vhodné pro ostření nožů s vlnkovým a pilkovým ostřím.

Ostření probíhá v úhlu 20º.

Během ostření je čepel nože vedena pomocí plastového pera v předepsaném sklonu, ostřící kotoučky reagují na rozdílnou tloušťku každého nože. Tak je zajišťěn optimální tvar ostří pro každý nůž.

Kombinací tří stupňů ostření lze optimalizovat ostří nože pro zamýšlené použití nože.

Ostřící segment lze z motorové části ostřiče snadno sejmout, což usnadňuje jeho vyčištění nebo případnou výměnu.

Výkon motoru: 175 W.